#1milyonistihdam – 1 Milyon İstihdam Projesi ile Yazılımcılara Destek

1 Milyon İstihdam Projesi Nedir ? Nasıl başvuru yapılır?

Proje Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK tarafından Twitter’da yaptığı açıklama ile duyurulduğu ilk günden itibaren yoğun ilgi odağı oldu. Sayın Albayrak yaptığı açıklamada, “1 Milyon Yazılımcı projemiz, gençlerimizin büyük teveccühü ile karşılaştı. Başvuru sayısı 1 haftada 451 bine ulaştı.” dedi. Uygulama girişi ve kayıt https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr adresi üzerinden yapılıyor. Ayrıca kayıt için gerekli olan tüm adımların yer aldığı kullanıcı kılavuzu da kayıt ekranından indirilerek sorunsuzca kayıt olunabilir.


1milyon İstihdam projesi kapsamında diğer bir proje olan BTK Akademi uygulaması bünyesinde hazırlanan ücretsiz online bilgi teknolojileri eğitimlerinden yararlanmak mümkün. Bu eğitimlere https://www.btkakademi.gov.tr/portal/ adresinden kayıt olarak elde edilen sertifikalar direkt olarak birbiri ile koordineli çalışan 1milyonistihdam.hmb.gov.tr adresindeki CV’nizde görüntülenebiliyor. Ayrıca HMB Ana sayfasında bulunan “Çevrim İçi Eğitim” modülünden “Ücretsiz Eğitimler” linki tıklanılarak da BTK Akademi uygulamasına geçilerek e-Devlet bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

Daha Detaylı bilgi edinebilmek için,
Linkler:
https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr
https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/kilavuz/kilavuzKullanici.pdf
https://www.btkakademi.gov.tr/portal/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Releated

Etik Hackerların Kullandığı En Yaygın 10 Araç

Merhabalar. Arkadaşlar bildiğiniz üzere Etik hackerlar, bir sistemdeki güvenlik açıklarını bulmak ve bu açıkları kapatmak için çalışan bilgisayar uzmanlarıdır. Bu uzmanlar, bazı özel araçlar kullanarak bir sistemi test edebilir ve sistemdeki güvenlik açıklarını bulabilirler. Burada anlatılırken “saldırgan” tabiri sistem üzerinde sızma testi uygulayan zararsız profesyonel yani etik hacker için kullanılmıştır. İşte etik hackerların kullandığı en […]

Nasıl Siber Güvenlik Uzmanı Olurum?

Merhabalar, siber güvenlik alanında oldukça sorular alıyorum. Kendi alanım olduğu için ilk olarak bu alana ilgi duyanların ne yapması gerektiğini ya da nasıl bir giriş yapması gerektiğini anlatmaya çalışacağım. En azından başlangıç adımlarınızdan birine bile vesile olabilmek güzel olacak.